image

PeyamaKurd - Sadr Hareketi Lideri Mukteda es Sadr’ın yazmış olduğu mektuba yanıt olarak cevap veren Fetih Koalisyonu Lideri Hadi Amiri, “Vatan üzerine hiç kimseye lütufta bulunmuyorum” sözlerine yer verdi.

Daha önce Amir'ye mektup göndererek uyarıda bulunan Mukteda es Sadr,  “Sizinle anlaştık. Yolsuzluk yapan ve milislerle anlaşmadık. Irak ve halkını özgürleştirmek için savunma ve Haşdi Şabi’nin tek elde toplanması için anlaşmaya bağlı kaldığınıza inanıyorum“ sözlerini kullanmıştı.

Buna karşılık olarak Hadi Amiri ise, Sadr’a gönderdiği cevapta, “Mesajınız basın aracılığıyla elime ulaşmıştır. Davranışınızı taktirle karşılayarak, önemsediğimi belirtmek isterim. Bununla beraber sayın şahsınızdan elinizdeki bilgileri bize ulaştırmanızı bekliyoruz. Ancak bu şekilde adilane yargılama yapabiliriz” şeklinde yanıt verdi.

Yolsuzluğa sessiz kalmadığı belirten Hadi Amiri, “Size şunu bir kez daha tekrarlıyorum, kend  çocuklarımın, kardeşlerimin ve arkadaşlarımın kanını vatan uğruna bağışlıyorum. Vatan hesabına hiç kimseye lütufta bulunmuyorum. Ya da yolsuzluklara karşı sessiz kalmıyorum. Bizler verdiğimizin sözün arkasındayız. En büyük gayemiz Irak’tır. Amacımız da peşkeş çekmek değil, vatanımıza hizmet etmektir” ifadesini kullandı.