image

PeyamaKurd Özel - Aralarında savaş tanklarının olduğu ve 28 askeri aracın bulunduğu Türk Ordusuna ait askeri konvoyun geçişi esnasında Suriye Hava Kuvvetleri tarafından vurulduğu anlara ilişkin görüntü ve fotoğraflar yayınlandı.

Suriye ordusu ateşle karşılık verdi’ 

Bugün büyük bir Türk askeri konvoyu (savaş tankları dahil en az 28 askeri teçhizat) Türkiye'den, Suriye topraklarına girdi. Konvoy, İdlib'in doğusundaki Saraqeb kasabasına girerek İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun kasabasına doğru yola çıktı.

Han Şeyhun’da bir gözlem üssü kurarak bölgede kuşatılmış olan ve savunmaları çökmek üzere bulunan radikal dinci örgüt Hayat Tahrir el-Şam ve müttefiklerine yönelik baskıyı azaltmayı amaçlayan Ankara Hükümetinin bu adımına Suriye Ordusu ise ateşle karşılık verdi.

28 araçlık askeri konvoyun Han Şeyhun yakınlarındaki Heish köyü civarında Suriye Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından vurulduğu anlara ilişkin yerel kaynaklar çeşitli video ve fotoğraflar paylaştılar. Paylaşılan görüntülerde Türk Ordusuna ait zırhlı personel taşıyıcılar ve tankların da bulunduğu 28 araç net olarak görülüyor.