image

PeyamaKurd- Amerikan Başkanı Donald Trump'a yönelik sürdürülen azil soruşturmasının ‘partizan bir saçmalık’ olduğunu belirten Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Trump'ın bu süreçten daha güçlü çıkacağını belirtti.

Senatör Lindsey Graham, katıldığı bir televizyon programında, ABD Başkanı Trump'a yönelik sürdürülen azil sürecini değerlendirdi.

Graham, azil soruşturmasının Temsilciler Meclisi’nde oylandıktan sonra Senato’ya geleceğini, senatoya gelir gelmez hızlı bir şekilde ölmesi ve hızlıca son bulmasını sağlamak için elinden geleni yapacağını söyledi

Azil sürecini için ‘partizan bir saçmalık’ ifadesini kullanan Graham, Senato'ya ocak ayının ortası gibi gelebileceğini, Trump'ın bu süreçten daha güçlü bir şekilde çıkacağını ifade etti.

Trump'ın Joe Biden ve ailesini soruşturmasını talep etmesinin doğru olup olmadığı sorusuna ise  Graham şunları aktardı:

"Joe Biden yakın bir arkadaşım, onunla dünyanın her yerine seyahat ettim. Demokrat aday olarak yarışıyor ve iyi iş çıkaracak. İşin aslı, oğlu Ukrayna'da yolsuz biri tarafından yönetilen bir gaz şirketinden ayda 50 bin dolar alıyordu ve iki ay sonra bu şirketin sahibinin evine baskın düzenlendi, sonra savcı kovuldu. Evet bu tür şeyler hakkında konuşmak gerek."