image

PeyamaKurd - Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Dersim'de bir gazetecinin HDP İl Binası önünde eylem yapan aileler ile ilgili sorularını yanıtlarken Diyarbakır Barosu'nu da hedefe aldı.

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapan ailelere yönelik konuşan Soylu, “Bir siyasi partiyi, PKK terör örgütüne adam alma merkezi olarak değerlendirdiklerini bütün Diyarbakır’da ve doğu, güneydoğu vilayetlerinde yaşayan bütün vatandaşlarda biliyorlar. Anneler terör örgütünden öcünü alıyor.” dedi. Soylu ayrıca, Diyarbakır Barosu hakkında “seslerini terör örgütünün paralelinde çıkarmayı çok seviyorlar” dedi.

Soylu, konuşmasının devamında Diyarbakır Barosu hakkında ise şu sözleri kullandı: “Diyarbakır Barosu yöneticileri için söylüyorum. Bu Diyarbakır Barosu içerisinde daha da küçülecekler, mini minnacık olacaklar. Çünkü herhangi bir şey olunca seslerini terör örgütünün paralelinde çıkarmayı çok seviyorlar. Ben vicdanlarından yoksun olduklarını, hukuk bilgisinden de yoksun olduklarını, insanlıklarından da yoksun olduklarını düşünüyorum. 

Ne zaman terör örgütü onlara, ‘Konuşun’ dediği zaman, Diyarbakır Barosu konuşuyor. Ne zaman terör örgütü, ‘Bir söz söyleyin, bir eylem yapın.’ dediği zaman Diyarbakır Barosu eylem yapmaya çalışıyor. Burunlarının dibindeki bir feryada, bir acıya ses çıkaramayacak kadar zavallılar, zavallılar, zavallılar…Daha öte sözler de söylemek istiyorum da bugün şu buranın haleti ruhiyesine daha fazla onları ağzımıza almak ve konuşmak yakışmıyor”