image

PeyamaKurd- Suruç’ta AKP’li vekil adayı yakınlarının silahlı saldırısı sonucu hayatlarını kaybeden kardeş esnaflar Celal ve Adil Şenyaşar’ın cenazelerini almak için morg kapısında bekleyen anne Emine Şenyaşar, Erdoğan’ın iftira attığını söylerken, tanık kuzen ise “Polis ve doktorun gözleri önünde vurdular” ifadelerini kullandı.

MA'da yer alan habere göre morg önünde bekleyen ve Kürtçe ağıtlar yakan anne Emine Şenyaşar’ın sinir krizi geçirmesi üzerine sağlık ekipleri müdahale etti. Oğullarının PKK’li olmadığını Erdoğan ve diğer AKP’li yetkililerin kendilerine iftira attıklarını belirten anne Şenyaşar, “Suruç’ta devlet, polis yok. Bunu yapanlar insan değildir” diye konuştu.

"Polisin ve doktorun gözü önünde vuruldular!"
Ölen kardeşlerin kuzeni Ahmet Yetkin ise, AKP’lilerin işyerine girerek dayıoğullarına “Ya AKP’ye oy verirsiniz ya da sonuçlarına katlanırsınız” şeklinde tehditlerde bulunduğunu söyledi. AKP’lilerin kışkırtıcı tavrıyla tartışma çıktığını aktaran Yetkin, şunları anlattı: “3 kardeşe işyerinde, hastanede ise baba ve bir kardeşe daha saldırdılar. Toplamda 6 kişiyi, bıçak, yangın tüpü ve silahlarla infaz etmeye çalıştılar. 2 kişi şu an da hayatını kaybetti.

Diğer 4 kişiden birisinin durumu çok ağırdır. Babanın kafasında mermiler var. Baba hastaneye sağ salim bir şekilde gidiyor. İlk önce hastanede darp ediliyor. Sedyenin üzerine alındıktan sonra doktorların ve polislerin gözü önünde ilk önce yangın tüpüyle başına vuruyorlar. Sonrada kafasına sıkıyorlar.”