image

PeyamaKurd - Suudi Arabistan yönetimi, yurt dışından umre ziyaretleri için başvuruların yarın alınacağını ve aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, Hac ve Umre Bakan Yardımcısı Abdulfettah Bin Süleyman, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'ın yabancı ülkelerden umreciler ve ibadet amaçlı ziyaretçileri karşılamaya hazır olduğunu dile getirdi.

Bin Süleyman, başvuruların "Eatmarna" (İtemerna) uygulaması üzerinden yapılacağı bilgisini aktardı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine riayet edilmesi gerektiğini belirten Bakan, günlük 60 bin, aylık ise yaklaşık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini söyledi.

Bin Süleyman ayrıca, bakanlığın, umrecilerin hangi ülkelerden kabul edileceği ve sayılarının belirlenmesi konusunda yetkili makamlarla koordinasyon içinde çalıştığını aktardı.

Aşı şartı getirildi!

Suudi Arabistan'da onaylı Kovid-19 aşılarını yaptırmış olmanın, umre yapmak, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de ibadet etmek için ön koşul olduğuna işaret eden Bin Süleyman, yurt dışından gelen umrecilerin aşı olduklarına dair belgelerinin yanlarında bulunması gerektiğini kaydetti.