image

PeyamaKurd - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Ramazan Bayramı dolayısıyla gittiği Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selçuk Mızraklı’ya yer vermedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Hz. Süleyman Camii'ni ve partilileri ziyaret etti. Daha sonra Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal, eski Milletvekili Galip Ensarioğlu, AK Parti’ye yakın sivil toplum örgütü temsilcileri ve bazı işverenlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Şentop’un ziyaret programında Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı’ya yer verilmedi. Bunun üzerine Mızraklı da, programında değişikliğe giderek, Şentop’u karşılamaya gitmedi. 

MA’da yer alan habere göre valilik özel kalemi tarafından aranan belediye özel kalemi şu şekilde bilgilendirildi: “Protokol sadece valilik için düzenlenmiş, bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı’nın rahatsız olmasına gerek yok. Kusura bakmayın Ankara’dan bize de şimdi haber geldi. Protokol valiliğe göre düzenlenmiştir” denildi.