image

PeyamaKurd - ABD'nin IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'ün istifasına atıfta bulunan ABD Başkanı Donald Trump, kendisini tanımadığını ve görev süresinin bitmesine yakın bir zamanda istifa ederek ilgi çekmeye çalıştığını ifade etti.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından konuşan Trump, ABD askerlerinin Suriye'den çekilmesi kararı kapsamında görevinden istifa eden McGurk'e ilişkin açıklamalara yer verdi.

Trump paylaşımında, "Başkan Obama tarafından 2015'te atanan Brett McGurk'ü tanımıyorum. Şubatta görevinden ayrılıyordu ama şimdi istifa etti. Medya şovmeni? Yalan medya, hiçbir anlamı olmayan bu olayı büyütüyor" sözlerine yer vergi.

Suriye'den çekilme kararına gelen eleştirilere de tepki gösteren Trump, "Eğer Başkan Donald Trump yerine başka bir başkan Suriye'de IŞİD'in büyük bir kısmının yok edilmesinden sonra askerlerimizi sağlıklı ve mutlu bir şekilde eve getireceğini açıklasaydı, Amerika'nın en popüler kahramanı olurdu. Ama yalan medya bana gelince sert vuruyor. Çılgınlık" şeklinde paylaşımda bulundu.