image

PeyamaKurd - Türkiye'ye yönelik yaptırımlar içeren tasarı ie ilgili açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını onaylamamaları için Senato'daki Cumhuriyetçilere çağrıda bulundu.

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili paylaşımda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, dün Temsilciler Meclisinde 3'te 2 çoğunlukla yeniden onaylanan ve kısa süre içinde Cumhuriyetçilerin çoğunlukta bulunduğu Senato'ya gelmesi beklenen savunma bütçe tasarısına ilişkin açıklamalara yer verdi.

ABD Başkanı Trump, Senato'daki Cumhuriyetçi çoğunluğu "zayıf ve yorgun" olarak nitelendirerek, "Cumhuriyetçiler, berbat savunma bütçesi tasarısının geçmesine izin verecek" yorumunda bulundu.

Mevcut ABD Başkanı açıklamasında, söz konusu tasarının onaylanması durumunda, sosyal medya şirketlerine çeşitli düzenlemeler getiren yasaya, ulusal heykellerin korunmasına, 5G güvenliği ve ülke dışındaki askerlerin evlerine döndürülmesi gibi konulara veda edeceklerini ileri sürdü.

Ayrıca Trump paylaşımında, tasarıda büyük teknoloji firmaları için de maddelerin bulunması gerektiğini belirterek, "Daha iyi bir tasarı üzerine müzakere edin, daha iyi liderler seçin. Senato, düzeltilene kadar savunma bütçe tasarısını onaylamamalı" sözlerine yer verdi.