image

PeyamaKurd - Rusya'ya karşı batının askeri yardımlarının tamamını aldıklarını, ancak savaş uçağı hala almadıklarını belirten Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, “Silah elde etme açısından her şeyi aldık, sadece uçaklar kaldı. Uçaklar da olacak, soru hangileri olacağında” açıklamasında bulundu.

"Ruslar savaşta taktik değiştirdi"

Düzenlediği basın toplantısında cephede durumun zor ama kontrol altında olduğunu dile getiren Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, Rusların taktik değiştirdiğini, baskı kurmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Bakan Reznikov, ABD’nin vereceği uzun menzilli füzelere ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Ortaklarımızla görüşürken her zaman silahı, Rusya topraklarına saldırmak için değil yalnızca bölgemizi işgalden kurtarmak için kullanmayı taahhüt ettiğimizi teyit ediyoruz” mesajında bulundu.

"Silah elde etme açısında her şeyi aldık"

Ayrıca açıklamalarında ortakların Ukrayna'ya uçaklar tahsis edeceğini ifade eden Reznikov, “Silah elde etme açısından her şeyi aldık sadece uçaklar kaldı. Uçaklar da olacak, soru hangileri olacağında” sözlerine yer verdi.