image

PeyamaKurd - Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın nükleer tehditlerini ciddiye aldığını ve Putin’in blöf yaptığını düşünmediğini dile getirdi.

Zelenskiy, CBS News’e verdiği röportajda, “Putin nükleer silah tehdidine devam ediyor. Buna nükleer şantaj dediniz. Şu anda blöf yaptığını mı düşünüyorsunuz” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Belki dün bir blöftü. Şimdi, bu bir gerçek olabilir. Nükleer santralimizi işgal etti ve hedef aldı. Tüm dünyayı korkutmak istiyor. Bunlar onun nükleer şantajının ilk adımları. Blöf yaptığını düşünmüyorum. Ona baskı yapmalı ve buna devam etmesine izin vermemeliyiz.”

Zelenskiy’in röportajı, Rusya’nın işgal altındaki Ukrayna topraklarını Rusya’nın bir parçası yapmak için referandum yaptığı bir zamanda gerçekleşti.

“Putin: Bu bir blöf değildir!”

Putin, geçtiğimiz hafta Ukrayna’nın bu bölgelere yönelik saldırılarını Rus topraklarına yapılan saldırılar olarak göreceklerini ve onları savunmak için her yolu kullanacaklarını dile getirmişti.

Putin, “Ülkemizin toprak bütünlüğü tehdit edilirse elimizdeki tüm imkanları kullanırız. Bu bir blöf değildir. Anavatanımızın bütünlüğü, bağımsızlığı ve özgürlüğümüz elimizdeki tüm imkanlarla savunulacaktır” açıklaması yapmıştı.