image

PeyamaKurd - Ukrayna savaşında Rusya'ya karşı Almanya'nın Kiev ordusuna yönelik askeri destekleri sürerken, Alman ordusunda yeterli silah ve mühimmatın olmadığı iddia edildi.

Askeri kriz ile ilgili iddiayı ortaya atan Gazeteci Oliver Moody, Alman ordusunun depolarındaki silah stoklarının ancak iki gün yoğun çatışmalara yetecek kadar olduğunu ileri sürdü.

Alman ordusundaki sorunlarla ilgili Times Radio’ya konuşan gazeteci Oliver Moody, söz konusu ordunun silah stoklarının tükenmenin eşiğinde olduğunu ifade etti.

"Almanya en az 20 milyar euro harcamak zorunda"

Moody konuşmalarında, Ukrayna’daki çatışma ve Ukrayna ordusuna ekipman tedariki nedeniyle Avrupa genelindeki depoların tükendiğini belirterek, Almanya’da bu sorunun daha şiddetli olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca gazeteci Moody açıklamasının devamında Almanya’nın cephaneliğini eski haline getirmesi için en az 20 milyar euro harcamak zorunda kalacağını belirterek, “Alman ordusunun elinde, böyle bir ihtiyaç doğarsa, sadece iki gün yoğun çatışmalara yetecek kadar silah ve mühimmatı kaldı” sözlerine yer verdi.