image

Kürt siyasi hareketinde, karanlık kişiliği ile tanınan Prof. Yalçın Küçük, kısa bir süre önce Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini açıklamıştı. Şimdi ise, "Kandırıldım, Kılıçdaroğlu’na günahımı bile vermem" diye konuştu.

Geçen hafta, sol bir parti seçime girmediği halde ilk kez oy kullanmaya gideceğini ve CHP’nin adayını destekleyeceği beyanatında bulunan Yalçın Küçük, Oda tv’ye verdigi bu haftaki ropörtajında, “Kılıçdaroğlu’na inandıgim için geçen hafta o açıklamayı yaptım ama kandırıldım. Bunlar benden oy değil, günahlarımı bile alamazlar” diyen Yalçın Küçük, Kılıçdaroğlu’nun son ana kadar Abdullah Gül’ü aday yapmak için çalışıtığını ifade etti.

Sadık Albayrak'ın, “Yalçın Hocam geçen haftaki mülakatımızda, CHP’ninYılmaz Büyükerşen’i cumhurbaşkanı adayı göstereceğini varsayarak, ilk defa bir sol parti olmadığı halde oy kullanmaya gideceğinizi ve oyunuzu onlara vereceğinizi açıklamıştınız. Bu beklenmedik açıklamanız çok tartışıldı. CHP henüz adayını açıklamadı, bugün hâlâ öyle mi düşünüyorsunuz?” sorusuna Küçük şu cevabı verdi:

“Kesinlikle öyle düşünmüyorum, kandırıldığımı düşünüyorum. Tayyip Beyefendi devamlı “ben kandırıldım, kandırıldım” diyor, ben de Kemal Kılıçdaroğlu tarafından müthiş derecede kandırıldığımı düşünüyorum. Çünkü bu kadar gerçekdışı konuşan, her gün başka bir projeyle ortaya çıkan bir adam yok. Kandırıldım. Bellirtmek gerek, Tayyip Erdoğan’ı TÜSİAD, oligarşi, büyük sermaye de düşürmek istiyor. Türkiye’de Tayyip Erdoğan artık istenmeyen bir adam, herkes indirmek istiyor. Akşener indirmek istiyor. Akşener samimi, TÜSİAD samimi.”

Abdullah Gül Tayyip Beyden korkar.

Kemal Kılıçdaoğlu’nun hiçbir sözüne güvenilmez; Bir ay zarfında sabah akşam Tayyip Beye en iyi muhalefeti yaptı. Meğerse bu adam, benim söylediğimden daha da güvenilmez bir adammış, fırıldak bir adammış. Bir de Gül’ü öyle bir övüyordu ki, insan utanıyor; “Gül, efendim, ne güzel kuvvetler ayrımını anlattı” diye övüyor. Gül cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçtiğini açıklarken öyle bir konuştu, kuvvetler ayrımını anlattı. Bunu çocuklar bile anlatıyor; işte yasama, yargı ayrı işleyecekmiş. Kılıçdaroğlu, buna “Ne güzel anlattı” dedi. Sonra Gül aday olmayacağını beyan etti.

Abdullah Gül son derece ürkek bir adamdır. Perişan bir adamdır. Biz Temren Hanımla çok önceden “Gül, bu seçime giremez” dedik. Her seçimden önce çıkar, bir hava yaratır, sonra girmekten korkar. Sonra da der ki, “Ben cumhurbaşkanlığına, her mevkiye geldim, başkasına ihtiyacım yok”. Tayyip Beyden çok korkar.