image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerden sonra 300 kişinin başkanlığının veya meclis üyeliğinin düşürülmesi için başvuruda bulunacaklarını belirtti.

Katıldığı bir televizyon programında gündeme ve yerel seçimlerine yönelik konuşan Erdoğan, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın ‘benim oyum yüzde 56’ açıklamalarına ilişkin, “Mürebbiyesi Bay Kemal. Onun verdiği derse çalışıyor ve her şey yalan üzerine” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin, CHP’nin Ankara ve İstanbul adayları hakkındaki açıklamalarına yönelikte konuşan Erdoğan, “Bu adam Kürt değil. Bu adam benim Kürt vatandaşlarım üzerinden kendisine siyasi sermaye edinmeye çalışıyor.

Mansur Yavaş gelsin şunun hesabını versin. ‘Ankara’da eğer Yavaş kazanacaksa bizimle kazanacak.’ Aynı şeyi İstanbul’daki için de söylüyor. Sanki Kürtlerin oyları onlar tarafından ipotek altında.

Benim Kürt kardeşlerime de saygısızlık yapıyor, hakaret ediyor. Benim nice inanıyorum ki bize gönül vermiş Kürt kardeşlerim var. Bunların ifadesi bunlar için bir saygısızlıktır, hakarettir” ifadelerini kullandı.