image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan Yurtseverler Birliğinin (KYB) 4’üncü kongresine yönelik açıklamada bulundu.

Barzani, “KYB’nin hem Kürdistan hem de Irak’ta etkili bir konuma sahip olması nedeniyle Kürdistan Bölgesi’nin Irak anayasasındaki haklarını alması için daha iyi bir rol oynayabilir” dedi. 

KYB’nin dün sonuçlanan parti kongresine yönelik bir mesaj yayımlayan Neçirvan Barzani, KYB yetkilileri başta olmak üzere partiye oy verenleri tebrik etti.

Barzani, KYB’nin Kürdistan Bölgesi’nin kazanımlarını ve partiler arası birlik ve beraberlik ruhunu koruması gerektiğine vurgu yaptı. 

Neçirvan Barzani’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı: 

“KYB’nin 4’üncü Kongresi’nin başarılı bir şekilde sonuçlanması münasebetiyle Siyasi Yüksek Kurulu üyeleri, Başkanlık Konseyi üyeleri ve diğer bütün üye ve parti sevenleri tek tek en içten duygularımla kutluyor ve başarılar diliyorum.

Kürdistan Yurtseverler Birliği hem Kürdistan hem de Irak’ta etkili bir konuma sahiptir. Dolayısıyla başarılı geçen kongresiyle Kürdistan Bölgesi’nin Irak anayasasındaki haklarını alması, daha fazla hizmet etmesi ve Kürdistan Bölgesi’nin kazanımlarını koruyarak partiler arası birlik ve beraberlik ruhunu artırmak için daha iyi bir rol oynayabilir.

Bu vesileyle buradan Sayın Başkan Mam Celal’li saygıyla anıyoruz.”