image

PeyamaKurd - Barzani Yardım Vakfı'nın yardımlarına dikkat çeken Başbakan Mesrur Barzani, birçok yetimle telefon görüşmesi gerçekleştirerek bayramlarını kutladı.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Barzani Yardım Vakfı, ‘Azizleri Gözetim’ isimli kampanya çerçevesinde yetimlere hediye ve bayramlık yardımında bulunurken, sosyal medya hesaplarından bir mesaj paylaşarak BCF yetkililerine teşekkür etti.

BCF aracılığı ile yapılan yardımlar Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Kızılayı ve bazı sermaye sahipleri tarafından desteklenirken, Başbakan projenin özellikle şehitlerin çocuklarını kapsayacak şekilde genişletilmesi temennisini dile getirdi.

Yardımlar dışında bu desteklerin çocukların milli bilinç ve insan sevgisiyle eğitimini de kapsaması dileğinde bulunan Başbakan, telefon görüşmeleri gerçekleştirerek çok sayıda yetimin yanı sıra ailelerinin bayramını tebrik etti.

Öte yandan Ramazan ayı boyunca Barzani Yardım Vakfı (BCF) tarafından Kürdistan Bölgesi genelinde 15 bini aşkın yetime 13 milyon doları aşkın yardım gerçekleştirildi.