image

PeyamaKurd - Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs salgını ile ilgili açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani vatandaşlara yaptığı çağrıda mutlaka maske kullanmaları ve sağlık tedbirlerine uymaları gerektiğini ifade etti.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda vatandaşlara uyarılarda bulunarak, koronavirüsün halen çok tehlikeli olduğunu, vatandaşların dikkatli davranmasını ve maske kullanmaları gerektiğini ve sağlık kurallarına mutlaka riayet edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Açıklamasında herkesin koronavirüsün yayılmasını engelleme konusunda sorumlu davranması gerektiğini belirten Başbakan, bu yayılmayı engellemenin herkesin duyarlılığına bağlı olduğunu kaydetti.

Başbakan Barzani, paylaşımının sonunda bütün vatandaşlara uyarılarda bulunarak, bütün vatandaşların sağlık kurallarına harfiyen riayet etmemesi ve esnek yaklaşması halinde etrafındaki insanları da tehlike altına sokacaklarını vurguladı.