image

PeyamaKurd- 12 Aralık 1961’de kazanılan Lomana Zaferi’nin 57’inci yıl dönümü nedeniyle Duhok’ta gerçekleşen etkinliğe katılan Başkan Mesud Barzani gündemdeki konulara yönelik açıklamalarda bulundu.

Barzani, seçimlerde başarı elde edilmesi durumunda “büyük reformalar” yapılacağına yönelik sözünü hatırlatarak, “İnşallah köklü değişim ve reformlar yapacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Barzani, taviz vermeyeceğim diyerek, “Bilindiği gibi bir ay önce Bağdat’a bir ziyaret gerçekleştirdim. Fakat bir yıl önce bu dönemde bazıları bizim kellemizi istiyordu. Ben her zaman başımı bu davada adamaya hazırım ama hiç bir zaman şehitlerimizin kanı, halkımızın hak ve onurundan taviz vermeyeceğim. Bu fırsatı geri çevirmeyeceğiz” dedi. 

Hiç bir zaman “savaş ve şiddetle sorun çözülür” demediğini ifade eden Mesud Barzani, “Savaşa karşı olduğumuzu belirttik. Fakat kendimizi de hiçbir zalime teslim etmeyiz. Mecbur kalırsak kendimizi savunuruz. Bu bizim temel prensibimiz. Karşılıklı çıkarlar ve birlikte doğru yaşam için sorunlarımızı barış içerisinde çözebileceğimize inanıyoruz” vurgusunu yaptı.