image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ni kurmakla görevlendirilen Mesrur Barzani’ye yönelik açıklamada bulunan Doğu Kürdistan’daki (Rojhilat) Kürt Birlik Cephesi Sekreteri Rahim Ferehmend, tebrik mesajlarını iletti.

Rahim Ferehmend, hükümeti kurmakla görevlendirilen Mesrur Barzani’ye tebrik mesajı göndererek, Mesrur Barzani’nin Kürt milletinin umutlarını güçlendirdiğini ifade etti.

Kürt Birlik Cephesi Sekreteri Rahim Ferehmend, Mesrur Barzani’nin başbakanlığının istikrar, ortak söylem, Kürdistan Bölgesi’ndeki tüm siyasi taraf ve güçlerin bir araya gelmesi ve ortak cephenin kurulmasına vesile olmasını ümit ettiğini belirterek, Doğu Kürdistan Kürtlerinin Kürdistan Bölgesi’ndeki kazanımlarla mutlu olduklarını kaydetti.

Öte yandan Kürdistan Bölgesi’ndeki gelişmelerin gelecekte hakların elde edilmesi için önemli bir aşama olduğunu belirterek, Kürtlerin tüm engellemelere rağmen haklarını elde etmeye devam edeceklerini, özellikle de kendilerini yönetme hakkından vazgeçmeyeceklerini dile getirdi.