image

PeyamaKurd- Yerine kayyum atanan belediye başkanı Selçuk Mızraklı, Ekrem İmamoğlu ile Diyarbakır'da bir görüşmenin planlamasının yapıldığını ve büyük ihtimalle görüşmenin gerçekleşeceğini belirtti.

Yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile büyük ihtimalle bir araya geleceklerini söylerken, konuya ilişkin İmamoğlu cephesinden de bir doğrulama geldi. İstanbul seçimleri ile kamuoyunun ismini duyduğu Ekrem İmamoğlu'na en yakın isimlerden biri olan danışmanı Murat Ongun, kesinleşen bir durumun olmadığını ve planlamanın yapıldığını söyledi.

23 Haziran'da İstanbul'da yenilenen seçimler nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar'ın yeğeninin düğününü ertelemiş, Ekrem İmamoğlu isedüğüne katılacağının sözünü vermişti.  31 Ağustos'taki düğün için Batman'a gidecek olan Ekrem İmamoğlu, seyahatini Diyarbakır aktarmalı gerçekleştirecek.

İmamoğlu ile görüşmeye dair ayrıntıların planlamasının yapıldığını ifade eden Mızraklı, "Ekrem İmamoğlu'nu Diyarbakır'da ağırlamaktan onur duyarız" ifadelerini kullandı.

Murat Ongun: Planlama henüz netleşmedi

Ekrem İmamoğlu'na en yakın isimlerden biri olan danışmanı Murat Ongun ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın programına ilişkin planlamanın henüz netleşmediğini söyledi.

Ongun, programın kısa sürede duyurulacağını ifade etti.

Kayyum atanmasına tepki göstermişti

İmamoğlu, 19 Ağustos'ta Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasına Twitter hesabından tepki göstererek, kararın 'kabul edilemez' olduğunu söylemişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, şu ifadeleri kullanmıştı:

31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.