image

PeyamaKurd - Rojhılat’ta dün gece saat 21:00’da Şino kentinin Siyakyoya bölgesindeki ormanlık alanda silahlı bir grup ile İran güvenlik güçleri arasında çatışma gerçekleşti. Bölgeden alınan bir kaynağa göre, Şino kentinde, İranlı güvenlik güçleri ile silahlı bir grup arasında çatışma meydana geldiği ifade edildi.

Kürdistan’daki ulusal bir yayın organına konuşan görgü tanığı, dün gece saat 21:00’da Şino kentinin Siyakyoya bölgesindeki ormanlık alanda silahlı bir grup ile İran güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandığını dile getirdi

Bölgede iki grup arasında yaşanan 2 saat süren çatışmanın sonunda bazı kişilerin yaralandığını belirten kaynak, yaralıların Şino Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtti.

Kürdistan Demokrat Partisi - İran (KDP-İ) Erbil Sorumlusu Muhammed Kadir, olaya ilişkin Rûdaw’a konuşara, çatışmanın Şino bölgesinde yaşandığını doğrulayarak, ayrıntıların bilinmediğini ifade etti.

Öte yandan geçtiğimiz hafta, Güney ile Rojhılat sınırındaki Bewrana köyü yakınında yaşanan çatışmada İranlı bir sınır güvenlik görevlisi öldürülmüştü.