image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ve Başbakan Mesrur Barzani, Irak’ın başkenti Bağdat’ta yaşanan saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Neçirvan Barzani, 36 kişinin hayatını kaybetmesine ve onlarca kişinin de yaralanmasına neden olan saldırıyı şiddetle kınadığını belirtti.

Kurbanların yakınlarının acılarını paylaştığını kaydeden Neçirvan Barzani, “Yüce Allah şehitlerin ruhunu cennetle sevindirsin, ailelerine sabırlar versin” dedi.

Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi hastanelerinin yaralıları ağırlamanın yanı sıra gerekli olan her türlü tıbbi desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Başbakan: Kürdistan Bölgesi Hükümeti kurbanlarla dayanışma içerisinde

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani de sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajda, yaşanan patlamadan üzüntü duyduğunu belirtti.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin hayatını kaybedenlerin yanında olduğuna vurgu yapan Başbakan mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Meydana gelen patlama, terörizmin tüm Iraklılar için devam eden tehdidini ve daha yakın koordinasyon ihtiyacını hatırlatmaktadır. Kürdistan Bölgesi Hükümeti kurbanlarla dayanışma içerisinde.”