image

PeyamaKurd - Barzan devrimlerini anlatan kitapların belgelendirilmesi projesi için düzenlenen törene katılma üzere başkent Erbil’e gelen Doğu Kürdistanlı yazar, akademisyen ve aydınlarla bir araya gelen Başkan Mesud Barzani, aydınlardan Kürdistan halkının tarihinin yanıltılmasına izin vermemeleri tavsiyesinde bulundu.

Başkent Erbil'deki konuk heyetin gelişinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Barzani, aydınların Barzan devrimlerini anlatan kitapların belgelendirilmesi projesine katkılarından övgüyle söz etti.

Sellahadin Üniversitesi ve projede rol oynayan herkese teşekkür eden Başkan Barzani, aydınların, Kürdistan halkının davasını tanıtmadaki ve bölgedeki diğer milletlerle ilişkiler kurulmasındaki rolüne değinerek, sözlük çalışmalarının gelişmesini Kürdistan halkının mücadelesinin bir parçası olarak niteledi.

"Kürt milletinin tarihinin yanıltılmasına izin vermeyin"

Başkan Barzani bu görüşmede aydınlardan Kürt milletinin tarihinin yanıltılmasına izin vermemeleri çağrısı yaparak, doğru ve güvenilir delil ve bilgilere dayanarak tarihin tanıtılması için çalışmalarını istedi.

Ayrıca bu toplantıda Başkan Barzani’ye şükranlarını ifade eden konuk heyet, Başkan Barzani’nin siyasi konumunun yanı sıra, yüksek ahlaki bir konumunun da sadece Kürtler arasında değil İran’ın diğer halkları tarafından saygıyla karşılandığını belirtti.