image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, Newroz mesajında birlik çağrısı yaparak, "Önümüzdeki zorlukları aşmanın ve daha iyi bir geleceğe sahip olmanın yolu Kürdistan’ın birlik ve beraberliğinden geçmektedir" dedi.

Mesrur Barzani, Kürtlerin yeni yılı ve ulusal bayramı Newroz vesilesiyle yayımladığı mesajında, "Onurlu şehit aileleri, kahraman Peşmergeler, Kürdistan Güvenlik Konseyi çalışanları ve tüm Kürdistan halkının" bayramını kutladı.

Mesajında Newroz'un önemine değinen Mesrur Barzani şu değerlendirmede bulundu: "Kürt halkı için bu ulusal bayram özel bir anlam ve öneme sahiptir; bir yanıyla yeni bir yılın başlangıcı diğer yanıyla kölelik sistemine karşı savaşarak özgürlük ve onurunu elde etmenin sembolüdür. Bu dönemde zor bir süreçten geçmekte olan Kürdistan halkı, zorlukları aşmak için göstermiş olduğu direniş ve başkaldırı iradesiyle her türlü takdir ve teşekkürü hak ediyor."

Birliğe ve dayanışmaya da vurgu yapan Mesrur Barzani, şunları kaydetti:
"Önümüzdeki zorlukları aşmanın ve daha iyi bir geleceğe sahip olmanın yolu Kürdistan’ın birlik ve beraberliğinden geçmektedir. Bu çerçevede Newroz Bayramı’nın, halkının meşru davası ve hakları için mücadele edenlerin birlik ve bereberliğine vesile olmasını diliyorum."