image

PeyamaKurd - Neçirvan Barzani, Almanya Dışişleri Bakanlığı Orta Doğu ve Kuzey Afrika Sorumlusu Tobias Tunkel ve beraberindeki heyeti kabul ederek, terörle mücadelede destek ve yardımlarından ötürü Almanya’ya teşekkür etti.

Bugün başkent Erbil’de Almanya Dışişleri Bakanlığı Orta Doğu ve Kuzey Afrika Sorumlusu Tobias Tunkel ve beraberindeki heyet, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani tarafından kabul edildi.

Görüşmeye Almanya’nın Bağdat Büyükelçisi Martin Jaeger ve Almanya’nın Erbil Başkonsolosu Klaus Streicher de bulunurken görüşmeye ilişkin Kürdistan Bölgesi Başkanlığı’ndan bir açıklama yapıldı.

Neçirvan Barzani'den Almanya'ya teşekkür!

Kürdistan Bölgesi Başkanlığı açıklamasında, Almanya’nın Kürdistan Bölgesi ile Irak’la ilişkileri, bölgenin durumu, Erbil-Bağdat ilişkilerinin ele alındığı vurgulandı.

Açıklamaya göre, Neçirvan Barzani’nin görüşmede, terörle mücadele kapsamında sunduğu askeri ve insani desteklerden ötürü Almanya’ya teşekkür ettiği bildirildi.

"Bağdat-Erbil sorunlarının çözümü için çaba göstereceğiz"

Diğer taraftan başkent Bağdat’a düzenlenen son ziyaret ve üst düzey görüşmeler de ele alındığı kaydedildi.

Görüşmede ülkesinin desteklerinin devam edeceğini teyit eden Alman heyeti ise, Erbil-Bağdat arasındaki sorunların çözümü için çabalarını devam ettireceklerini dile getirdi.