image

PeyamaKurd - Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başbakan Mesrur Barzani, “Bu kutlu anmanın, hoşgörü kültürü ve adaletin gelişmesine vesile olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in doğum gününün yıldönümü (Kandil Mevlidi) dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başbakan mesajında, Mevlid Kandili’nin hoşgörü kültürünün gelişmesine vesile olması temennisinde bulunarak şu açıklamada bulundu:

“İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in doğum günü yıldönümü vesilesiyle, tüm Kürdistan ve dünya Müslümanlarını en içten dileklerimle kutluyorum.

 Peygamberin doğum günü yıldönümünün; hayır, mutluluk, hoşgörü, birlikte yaşam kültürü ve adaletin gelişmesine  vesile olmsını diliyorum.

Yüce Allah’tan Kürdistan halkı ve dünya halklarını tüm kötülüklerden korumasını niyaz ediyorum.”

"İnsanlık adına daha iyi bir gelecek için çalışalım"

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan, Irak ve tüm dünya Müslümanlarının Mevlit Kandilini kutladı.

Neçirvan Barzani ayrıca mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu anmada, sevgili Peygamberimizin iyiliği, insanlığı, barış ve insan sevgisi mesajı biriz bir araya getirdin. Hep birlikte hidayet, nasihat ve yüce değerler temelinde uzlaşı ve hoşgörü içinde insanlık adına daha iyi bir gelecek için çalışalım. Bu anma herkese mübarek olsun ve her yıl hayırlı ve güzel olsun."