image

PeyamaKurd - PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik başkanlığındaki PAK heyeti Kürdistan Başkanı Mesud Barzani’yi ziyaret etti. Ziyarette Kürdistan Bölgesi ve Irak’ın genel durumu ile 12 Mayıs seçimleri hakkında konular ele alındı.

Başkan Mesud Barzani’yi ziyaret ile ilgili PAK Basın ve İletişim Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre PAK heyetinin içinde PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Genel Başkan Yardımcıları Kasım Ergün, Feyyaz Ekmen, Mehmet Gül ve PAK MYK üyesi, Güney Kürdistan Sorumlusu Orhan Kaya katıldı.

Çalışmalar, seçim süreçleri ve ittifaklar konularını değerlendiren heyetin ziyareti ile ilgili verildiği açıklamada "PDK Polit Büro üyesi sayın Azad Berwari, Dış İlişkiler Bürosu Sorumlusu sayın Ali Hüseyin, Merkez Komite üyesi sayın Sîdad Barzani ve Başkan Mesud Barzani’nin danışmanı Hemin Hewrami PAK heyetini karşıladı. Bugün yapılan görüşmede PAK Genel Başkan Mustafa Özçelik, PAK’ın siyasal perspektifi, çalışmaları ve sürece ilişkin genel görüşleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca, Kürdistani Seçim İttifakı’nın oluşumu, HDP ve HÜDAPAR ile yapılan seçim ittifakı görüşmeleri hakkında bilgiler veren Mustafa Özçelik, seçim ittifakı girişimlerinin başarıya ulaşmamasının nedenleri ile ilgili olarak görüşlerini dile getirdi. Sayın Mustafa Özçelik, Kuzey Kürdistan ve Türkiye’deki genel süreç ve gelişmelere dair de görüşlerini paylaştı" ifadesi yer aldı.

Yapılan toplantı sonrası Başkan Barzani'nin de Kürdistan Bölgesi ve Irak’ın genel durumu ile 12 Mayıs seçimleri hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu belirtildi. Serê Bilind'da yapılan görüşmesinin verimli geçtiği bilgisi de verildi.