image

PeyamaKurd - Kürdistan hükümetinin bir an önce kurulması gerektiğini dile getiren Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) Politbüro Üyesi Hoşyar Zebari,  birlikte hükümet kurmak dışında başka bir seçeneklerinin olmadığını ifade etti.

Değişim Hareketi (Goran) ile PDK heyetinin yaptığı toplantı sonrası açıklamalara yer veren PDK Politbüro Üyesi Hoşyar Zebari, Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) ve Goran ile esas sorunlar üzerine karşılıklı bir anlayışın söz konusu olduğunu dile getirdi.

Bugün yapılan toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Zebari, “Heyetlerden biri, kurulacak kabinenin plan ve programıyla ilgilenecek. Diğer heyet de, hükümette yer alacakların görevlerini belirleyecek. Toplantımız başarılı geçti” ifadesini kullandı.

Zebari, hükümetin bir an önce kurulması gerektiğini belirterek, “Dün Süleymaniye’de YNK’li kardeşlerle gerçekleştirdiğimiz toplantıda da hükümetin kurulmasının ertelenmesinin hiçbir kesimin yararına olmadığı, hükümetin bir an önce kurulması gerektiği ifade edildi” sözlerine yer verdi.