image

PeyamaKurd - Peşmerge Bakanlığı'na ziyarette bulunan Koalisyon'dan Peşmerge'ye destek geldi. ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı Uluslararası Koalisyon’un Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki kıdemli danışmanları, Peşmerge Bakanlığı’na desteklerinin devam edeceğini yeniledi.

Peşmerge Bakanlığı açıklamasına göre, Uluslararası Koalisyon’un Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki kıdemli danışmanlarıyla bir araya gelen Peşmerge Bakanı Şoreş İsmail, terör örgütü IŞİD’le mücadeledeki son durumu masaya yatırdı.

Peşmerge Bakanı Şoreş İsmail’in, Uluslararası Koalisyon’un Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki kıdemli danışmanlarıyla terör örgütü IŞİD’le mücadeledeki son durumu görüştüğü belirtilen bakanlık açıklamasında, terör örgütü IŞİD’le mücadele ve Peşmerge ile Irak ordusu arasındaki koordinasyon da görüşüldüğü vurgulandı.

Açıklamaya göre reform süreçlerinin de ele alındığı görüşmede konuşan Peşmerge Bakanı İsmail, reform sürecine katkılarından ötürü Uluslararası Koalisyon’a teşekkür etti.

Açıklamanın devamında ise Uluslararası Koalisyon danışmanları, Peşmerge Bakanlığı’ndaki reformlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Peşmerge Bakanlığı’na desteklerinin devam edeceğini bildirdi.