image

PeyamaKurd- İran'da 22 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor.  Rojhılat’ın Urmiye kentinde 55 yaşındaki bir kadında koronavirüs tespit edildi.

Urmiye’de koronavirüs tespit edilen 55 yaşındaki kadının hastanede gözetim altına alındığını söyleyen Urmiye Sağlık Üniversitesi Rektörü Cewad Aqazade, daha önce Kum kentini ziyaret eden kadın nefes darlığı şikayetiyle başvurmuştu. İlk andan itibaren gerekli tahlilleri yaparak kan örneğini Tahran’a göndermiştik. Hastanede sıkı tedbirler altında gözetim altına aldık” dedi.

Hastanın Çarşamba günü koronavirüsüne yakalandığını öğrendiklerini belirten Aqazade, erken müdahale edildiği için hastanın iyileşmeye başladığnı söyledi.

Rojhılat’ta son kişi ile birlikte koronovirüs vakası 4’e yükseldi. Daha önce de Kırmaşan’da iki, Lorıstan’da ise bir koronavirüs vakası tespit edilmişti.

İran Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre, İran’da şu ana kadar koronavirüs salgınından dolayı 22 kişi hayatını kaybetti. Virüse yakalanan 140 kişiden 54’ü gördükleri tedavi sonucu iyileşti.