image

PeyamaKurd - Başbakan Mesrur Barzani ile görüşen Irak ve Suriye’deki Uluslararası Koalisyon Güçleri Genel Komutanı General John Brennin, Peşmerge Güçleri’ni desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Irak ve Suriye’deki Uluslararası Koalisyon Güçleri Genel Komutanı General John Brennin ve beraberindeki heyeti kabul etti.

"Peşmerge Güçleri'ne desteğimiz sürecek"

Başkent Erbil'de tarafların yaptığı görüşmede Irak ve Suriye’deki son gelişmelerin yanı sıra, IŞİD’le mücadele ve Uluslararası Koalisyon’un Peşmerge Güçleri’ne destek konuları masaya yatırıldı.

Koalisyon Komutanı General John Brennin, terör örgütü IŞİD’in gerçek bir tehlike olmaya devam ettiğini vurgulayarak, IŞİD’le mücadelede Peşmerge Güçleri’ni desteklemeyi sürdüreceklerini dile getirdi.

Kürdistani bölgelerde Peşmerge ve Irak ordusu işbirliğine vurgu

Ayrıca Başbakan Mesrur Barzani ise görüşmede, Peşmerge Güçleri’ne yardımlarından dolayı Uluslararası Koalisyon’a teşekkür ederek, özellikle Kürdistan Bölgesi idaresi dışında kalan Kürdistani bölgelerde terörle mücadelede Peşmerge ile Irak ordusu arasındaki işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

Öte yandan görüşmede Başbakan, Irak’ın istikrarının bölgede istikrar ve güvenliğin sağlanması üzerinde etkili olduğuna da dikkat çekti.