image

PeyamaKurd - Kürt halkının kanları ile beslenmeyi kültür haline getiren barbar devletler, Kürtleri katletmeye, öldürmeye, ve suikast düzenlemeye devam ediyor. 

Tarihi boyunca acılar ve katliamlar ile mücadele eden, yüzbinlerce fail-i meçhuller veren Kürt milleti, hala birçok kuruluşun (BM, İnsan Hakları, uluslararası gözlemevleri vb...) sessizce izlemesinden dolayı da olsa gerek kimi vahşi ve barbar devletlerin kirli ellerine kurban oluyor! 

Bu görüntüler, Mamosta İsmail Bokani olarak bilinen Mahabadlı bir Kürt’ün cenazesini gösteriyor. Kendi sahibi olduğu kitabevinin yakınında, silahlı saldırı sonucu ölü bulundu. Mamosta İsmail Bokani’nin annesi de birçok Kürt anasının sahip olduğu cesaret ile oğlunu Kürdistan bayrağıyla sarıp öyle toprağa teslim ediyor. 

 

Bokani, Kürdistan bayrağına sahip çıkmasından dolayı 2017'de hapishaneye girdi. Mahabad sakinleri ve bazı haber kaynakları, İsmail Bokani cinayeti için Etlaat'ı (İran istihbarat teşkilatı) suçluyor.

İran’ın Kürtleri genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk demeden katliama uğratması, idam etmesi, işkenceler uygulaması gün geçtikçe şiddetini arttırıyor. Neredeyse her gün kolberleri, aydınları, düşünürleri katleden İran’a dur denmezse bu acılar yine her gün aynı şekilde devam edecektir!

 

Kaynak: AVA Today  | Haber Derleme: PeyamaKurd