image

PeyamaKurd- Asıl mesleği doktorluk olan İngiltere Güzelik Kraliçesi Bhasha Mukherjee, korona virüs hastalarına yardım edebilmek için doktorluğa dönmüştü. Anca genç doktor, "İnsanlık koronavirüs hak ediyor" çıkışından sonra kendini ırkçı ve rencidi yorumların hedefinde buldu. İşte Bhasha Mukherjee'nin bu sözleri sarf etmesinin nedeni...

Bhasha Mukherjee, geçen Londra'da düzenlenen dünya güzellik yarışmasında ülkesini temsil ettmişti.

İngiltere'nin Derby kentinde yaşayan Bhasha Mukherjee, 2 Ağustos 2019'da güzenlenen Miss England yarışmasında İngiltere'nin en güzel kızı seçilmişti. 24 yaşındaki İngiltere Güzeli, yarışmadan kısa süre sonra ise doktorluk mesleğine başlamıştı.

Hindistan asıllı bir İngiliz olan Bhasha Mukherjee, Güzellik Kraliçesi seçildiğinde dünyalar onun olmuştu. Ancak kraliçenin gönlünde yatan asıl meslek doktorluktu.

Bhasha Mukherjee, corona virüsü nedeniyle yakınlarını ziyaret için gittiği Hindistan'da mahsur kalmıştı. Hindistan Başbakanı Modi'nin uçuşları iptal etme kararından sonra İngiltere'ye dönemeyen kraliçe, ülkesine dönüp zor günlerde hastanede yardımcı olmak istiyordu.

 24 yaşındaki Bhasha Mukherjee, bu olaylar patlak vermeden önce Lincolnshire'daki Pilgrim Hastanesi'nde görev yapıyordu. Ailesi ile birlikte Kolkata'da karantinada kalan Bhasha Mukherjee, İngiltere'ye döndü.

Mukherjee kararını "Eve geri dönmek ve doğrudan gelip işe gitmek istedim. Miss İngiltere olmak ve ihtiyaç anında İngiltere'ye yardım etmek için daha iyi bir zaman olamazdı" diyerek açıklamıştı.