image

PeyamaKurd - Ayrılıkları ile dünya gündeminden düşmeyen Ürdün Prensesi Haya Bin el Hüseyin ile Dubai Şeyhi Muhammed bin Raşid el-Maktum arasındaki boşanma davasının İngiltere'de başladığı ifade edildi.

Basında yer alan haberlere göre, Birleşik Krallık’ın en büyük boşanma davası olarak lanse edilen dava süreci dün Londra’da görülmeye başladı.

Dubai Şeyhi’nden 450 milyon pound ödeme

47 yaşındaki Prenses Haya’nın 2019 yılında koruması ile aşk yaşadığı iddialarının ardından Dubai’den Avrupa’ya kaçmıştı. Prensesin, Dubai Şeyhi’nden ne kadar para isteyeceği henüz netleşmedi.

Basında yer alan haberlere göre, 10 günlük ifade sürecinden sonra Yüksek Mahkeme, Prenses ve iki çocuğu için bir meblağ belirleyecek.

İngiliz basını, boşanma sürecinde Dubai Şeyhi’nin 450 milyon pounddan daha fazla bir meblağ ödeyebileceğini yazdı.

Prenses Haya 2019'da Londra'ya kaçmıştı

Prenses’i Prens Charles’ın da avukatı olan Baroness Shackleton’ın temsil ettiği belirtildi. Geçen ay Şeyh Raşid el-Maktum’un eşi, avukatı ve güvenlik ekibinden görevlilerin telefonlarını dinlediği ortaya çıkmıştı.

Şeyh Raşid el-Maktum’un 6 eşinden en genci olan Prenses Haya, 2019 yılında güvenliğinden endişe ederek Londra’ya kaçmıştı.

Ürdün'ün eski Kralı Hüseyin'in kızı ve Ürdün Kralı Abdullah'ın da üvey kardeşi olan 45 yaşındaki Prenses Haya, çocuklarının velayetini de talep etmiş ve güvenliğini gerekçe göstererek tedbir alınmasını istemişti.