image

PeyamaKurd - Rock and Roll'un Kralı lakaplı ABD'li ünlü müzisyen Elvis Presley hakkındaki yeni iddia şoke etti.

Rock and Roll'un Kralı, Elvis Presley 16 Ağustos 1977'de henüz 42 yaşındayken hayatını kaybetmişti.

Elvis Presley'nin ölümü araştıran uzmanlar, ünlü şarkıcının kalp krizi sebebiyle öldüğünü duyurmuştu.

Ölümünden 42 yıl geçmesine rağmen çok sayıda komplo teorisyeni ünlü şarkıcının aslında ölmediğini, ölüm tiyatrosu yaptığını ve günümüzde hala yaşamını sürdürdüğüne inanıyor.

Presley'nin yaşıyor olduğunu öne süren kişiler bu iddiasına ünlü şarkıcının mezar taşındaki hatayı, ölümü sonrasında ortaya çıkan ses kayıtlarını ve görüldüğüne dair söylentileri dayanak gösteriyor.

Rock and Roll'un Kralı Presley'nin ölmediğine dair kanıt olarak gösterilen bir diğer detay ise şarkıcının tabuttaki cansız bedeni.

Elvis Presley'nin kuzeni Gene Smith ile 1990'lı yıllarda The Elvis Files adlı belgesel kapsamında bir röportaj gerçekleştirilmişti.

Bahsi geçen belgesel geçtiğimiz günlerde YouTube'a yüklenince belgeselde konu alınan iddialar tekrar alevlendi.

Belgeselde fikirlerine başvurulan kuzen Smith, Presley'nin dış görünüşünde dikkatini çektiği ilginç detaylarıı anlatıyor.

Presley'nin elleri, burnu, favorileri, saçları ve bedeninin terlemesi gibi detayları oldukça ilginç olarak niteleyen Smith, kuzeninin cansız bedenini bir süre incelediğini ve ellerine baktığını söylüyor.

Presley'nin elleri ile sık sık tuğla kırdığını ve bu sebeple ellerinin büyük ve kaba göründüğünü söyleyen kuzen Smith, tabuttaki cansız bedenin ellerinin son derece pürüzsüz, sanki yeni doğan bir bebek eli gibi göründüğünü ifade ediyor.

Smith ayrıca Presley'nin havalı saçlarının aksine cansız bedenin saçlarının sanki yapıştırıcı ile tutturulmuş gibi olduğuna ve son derece az olduğuna dikkat çekiyor.

Presley'nin kısa ve tombul burnunun aksine tabuttaki cansız bedenin burnunun yaklaşık 2.5 cm kadar uzun olduğunu belirten Smith'in iddiaları bunlarla sınırlı kalmıyor.

Smith ayrıca tabuttaki cansız bedenin saçlarının terli halde olduğunu ve bu sebeple tabuttaki kişinin Elvis Presley olduğuna inanmadığını söyleyerek sözlerini bitiriyor.

Elvis Presley'i konu alan The Elvis Files adlı belgesel, ABD'nin en uzun süre boyunca faaliyetlerini sürdüren Elvis Presley Fan Kulübü'nün başkanı Maria Columbus'un, ünlü şarkıcının mal varlığı envanterinden bazı malların eksildiğini iddia etmesinin hemen ardından tekrar gündeme geldi.