ALBAY MI KERİMOĞLU MU

18 ayda 7 teknik adamla çalışarak tarihe geçen Çetin Sümer, 8.teknik adam için iki isimde yoğunlaştı. Sümer’in yeni hocası Ercan Albay ve Tolgay Kerimoğlu’dan biri olacak.

ALBAY MI KERİMOĞLU MU

AĞIRLIK ERCAN ALBAY’DA

Diyarbakırspor tarihinin en fazla teknik adam değiştiren ve futbolcu transferi yapan başkanı olarak ünlenen Çetin Sümer, Engin Korukır’ın ayrılmasından sonra başladığı teknik direktör arayışlarında sona yaklaştı. Uzun bir aradan sonra Ankara’dan Diyarbakır’a dönen Çetin Sümer, dün Ali Gaffar Okkan Tesisleri’nde bazı yöneticiler ve Genel Menajer Ömer Çakmak’la bir araya geldi. Çok uğraşmasına rağmen Engin Korukır’ı istifa kararından vazgeçiremeyen Sümer’in bunun üzerine iki teknik adamda yoğunlaştığı öğrenildi. Menajerlerin önerdiği teknik adam ve futbolcularda karar kılmasıyla ustalığını kanıtlayan (!) Sümer, Adanaspor, Mersin İdmanyurdu ve Samsunspor başta olmak üzere bir çok takımı çalıştıran 56 yaşındaki Ercan Albay ile 2.Lig B ve 3.Lig ekiplerinde görev yapan, başarılarından çok Tugay Kerimoğlu’nun ağabeyi olduğu için tanınan Tolgay Kerimoğlu’dan birinde karar kılacak. Ağırlığın Albay olduğu ve yeni teknik direktörün bugün belli olacağı kaydedildi.

KAMP BAŞLAYABİLECEK Mİ?

İş adamı Fadıl Akgündüz’ün masraflarını karşıladığı Antalya’daki kampın bugün başlaması bekleniyor. Sümer ve menajer Ömer Çakmak’ın kampa gelmeleri için dün futbolcuları telefonla aradığı ancak bir çok futbolcunun ‘artık verilen sözlere inanmıyoruz. Paramız ödenmeden gelmeyiz’ diyerek olumsuz yanıt verdiği belirtildi.

Menajer Ömer Çakmak ve çalışanların bugün Antalya’ya gideceği, futbolcuların gelmesi halinde yeni teknik direktör belli olana kadar çalışmaların Çakmak tarafından yürütüleceği iddia edildi.

Bu arada serbest kalmak için TFF’ye başvuran futbolcu sayısının 8’i bulduğu, bu futbolcuların Bank Asya 1.Lig ve 2.Lig ekipleriyle görüştüğü kaydedildi.

Kaynak: Diyarbakır Söz