image

PeyamaKurd - Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçtiğimiz günlerde hedef gösterdiği Amedspor, bakanlık müfettişlerince incelemeye alındı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yaptırımlarla hedef aldığı Amedspor, bu defa Türkiye İçişleri Bakanlığı tarafından kıskaca alındı. Süleyman Soylu'nun, "Kandil'in talimat verdiği spor kulübü" diyerek hedef göstermesinin ardından Amedspor’u incelemek üzere bakanlık tarafından müfettişler yollandı. 

Bir haftayı aşkın süredir incelemelerini devam ettiren müfettişlerin, kulübün Yönetim Kurulu defterlerini, finansman tabloları ile gelir-giderlerinin giriş ve çıkışlarını inceledikleri öğrenildi.

Soylu 11 Kasım tarihinde yaptığı açıklamada Amedspor’a yönelik şu sözleri kullanmıştı: 

Kandil’in en son derdinin ne olduğunu biliyor musunuz? Söyleyeyim, Amedspor. Aman ne yapın, “Amedspor’a oradan buradan ayda 400-500 bin lira para bulun” diye bizatihi Cemil Bayık talimat gönderiyor. Terör örgütünün desteklediği bir siyasi parti. Terör örgütünün direk talimat verdiği bir spor kulübü. Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir şey yapılabilir mi? Cemil Bayık, ‘Amedspor’a destek verin’ diye açık açık talimat gönderdi, duymayacak mıyız?”