Beni ısırınca ben de vurdum

Kapıya bağladığı eşeğine defalarca sopayla vurup işkence eden şahıs gözaltına alındı. “Eşek beni ısırdı, ben de sopayla vurdum” diyerek kendini savundu, idari para cezasından kurtulamadı.

Beni ısırınca ben de vurdum

Merkez Sur ilçesinde, kapıya bağlı eşeğine defalarca sopa ile vuran C.S. (44), gözaltına alındı. İfadesinde, "Eşek beni ısırdı, ben de sopa ile dövdüm" diyen C.S.'ye 4 bin 500 TL para cezası kesildi.

KAPI ÖNÜNDEKİ EŞEĞE İŞKENCE

Olay, 13 Ağustos'ta Sur ilçesi Ali Paşa Mahallesi'nde meydana geldi. C.S., UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Hevsel Bahçeleri'nin olduğu bölgede kapıya bağlı eşeğine sopa ile defalarca vurdu. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.

EŞEĞİN SAHİBİ GÖZALTINA ALINDI

Görüntülerin kamuoyuna yansıması üzerine İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya büyük bir hassasiyet gösteren, İl Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği’ni harekete geçirdi. Amirlik ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, harekete geçti. Görüntüleri izleyen ekipler, C.S.'yi adresinde gözaltına aldı.

“BENİ ISIRDI, BENDE VURDUM”

İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen C.S., ifadesinde, "Eşek beni ısırdı, ben de bunun üzerine sinirlenerek sopa ile dövdüm" dedi.

EŞEK KORUMA ALTINA ALINDI
İfadesinin ardından serbest bırakılan C.S.'ye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na istinaden 4 bin 500 TL para cezası kesildi. Şiddet gören eşek ise koruma altına alınıp, hayvan barınağına götürüldü. Özel alana alınan eşek, artık burada kalacak. 

Kaynak: Diyarbakır Söz

Çok Okunan Haberler