Evlilik yıl dönümünde eşine böbreğini verdi

Diyabet hastalığı nedeniyle böbrekleri çalışmayan Levent Acar, eşinin evlilik yıl dönümünde verdiği böbrekle yeniden sağlığına kavuştu

Evlilik yıl dönümünde eşine böbreğini verdi

Alaplı ilçesinde bir kadın, diyabet hastalığı nedeniyle böbrekleri çalışmayan eşine, evlilik yıl dönümünde böbreğini vererek, sağlığına kavuşturdu.

Bir fabrikada çalışırken hastalığı nedeniyle malulen emekli olan Levent Acar (36), AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşi Şerife Acar'la (32) 10 yıldır mutlu bir evlilik sürdürdüklerini söyledi.

Acar, 20 yıldır diyabet hastası olduğunu, bu nedenle böbreklerinin çalışmamaya başladığını dile getirerek, ''Bir yıldır diyalize giriyordum. Diyalize girmek bana ölüm gibi geliyordu. Çok acı çekiyor, kabus gibi bir hayat sürüyordum'' dedi.

Eşinin, bir akşam kendisine böbreğini verebileceğini söylediğini ve bundan çok mutlu olduğunu belirten Acar, ''Evlilik yıl dönümümüz olan 28 Mart günü İstanbul'da özel bir hastanede gerçekleştirilen başarılı bir operasyon sonrası böbrek nakli yapıldı. Eşim evlilik yıl dönümümüzde beni yeniden hayata bağladı. İki çocuğumla birlikte çok mutluyuz'' diye konuştu.

Şerife Acar da, eşinin acı çekmesine yüreğinin el vermediğini ifade ederek, şunları söyledi:

''Eşime bir böbreğimi vermeye karar verdiğimde evlilik yıl dönümümüze 10 gün vardı. Doktora gittiğimizde 28 Mart günü ameliyat olmamızı istedim. Başarılı bir ameliyat sonrası eşime böbreğimin birini verdim. Eşim ve çocuklarım çok mutlu. Herkesin böyle konularda duyarlı olmalarını bekliyorum.''

AA

Kaynak: Diyarbakır Söz