Haşimi ve Barzani, İstanbul'da bir araya geldi

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi: ''Barzani, Erdoğan ile görüşmelerinin verimli ve faydalı olduğunu söyledi. Ben de Erdoğan ile görüşmemde aynı izlenimi edinmiştim. İnşallah doğru yönde ilerliyoruz''

Haşimi ve Barzani, İstanbul'da bir araya geldi

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi ile Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin lideri Mesud Barzani İstanbul'da bir araya geldi.

Barzani, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde görüşmesinin ardından saat 16.30'da Conrad Otel'e geldi. Haşimi ise yaklaşık 10 dakika sonra otele giriş yaptı.

Yarım saat süren ve basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından otelden ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Tarık Haşimi,  görüşmenin amacının, Barzani'nin ABD ziyareti ve kendisinin Körfez ülkeleri ziyaretlerinin sonuçlarını paylaşmak olduğunu belirtti.

Aynı zamanda Barzani'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine de değindiklerini ifade eden Haşimi, ''Barzani, Erdoğan ile görüşmelerinin verimli ve faydalı olduğunu söyledi. Ben de Erdoğan ile görüşmemde aynı izlenimi edinmiştim. İnşallah doğru yönde ilerliyoruz'' dedi.

AA

Kaynak: Diyarbakır Söz