Arsa kurnazları dolandırıyorlar

Hükümetin yeni açıkladığı teşvik paketi ile ilgili yatırımcıları uyaran OSB Yönetimi, daha önce yatırım için arsa alan ancak, tahaütlerini yerine getirmeyen bazı kişilerin kendilerine tahsis edilen arsaları yeni yatırımcılara çek, senet ve nakit karşılığı satmaya çalıştıklarını belirterek, yatırımcıları uyardı

Arsa kurnazları dolandırıyorlar

Hükümetin yeni açıkladığı teşvik paketi ile ilgili yatırımcıları uyaran Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu, daha önce yatırım için arsa alan ancak, tahaütlerini yerine getirmeyen bazı kişilerin kendilerine tahsis edilen arsaları yeni yatırımcılara çek, senet ve nakit karşılığı satmaya çalıştıklarını belirterek, yatırımcıları uyardı. Arsa talebinin sadece OSB yönetim kurulundan istenmesi gerektiği vurgulandı.

DİYARBAKIR OSB YÖNETİM KURULUNDAN UYARI GELDİ

Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu, hükümetin hazırlamış olduğu yeni teşvik paketi ardından, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni yatırımcılarda arazi tahsisi için belirgin hareketlilik görülmeye başlandığını bildirdi. Yapılan açıklamada, "Başkanlığımıza ulaşan bazı olumsuz duyumlar olmuştur. Arazi tahsisi yapıldığı halde süresi içinde gerekli girişimleri yapmayan yatırımcılardan bir bölümünün, arazi arayışı içinde olan yatırımcılarla görüşerek kendi taahhütlerini yerine getirmedikleri tahsislerini çek, senet veya peşin olarak satma girişiminde oldukları yolunda duyumlar alınmıştır" denildi. Açıklamada, OSB'de arsaların yatırımcılara yatırım yapması için belli şartlarla tahsis edildiği belirtilerek, şöyle devam edildi:

"18 İŞLETMENİN ARSA TAHSİSLERİ İPTAL EDİLMİŞTİR"

"Yükümlülüklerini yerine getirmeyen yatırımcılara kanuni süreç başlatılmış, süresi içersinde yatırım yapılmayan 18 işletmenin tahsisleri iptal edilerek yeni işletmecilere verilmiştir. Diğer yükümlülüklerini yerine getirmeyen yatırımcılar için de aynı yöntem kararlılıkla ve titizlikle izlenecektir. Sonuç olarak, Organize Sanayi Bölgemizde tahsisler yapılmasına rağmen süresi içersinde vermiş oldukları taahhütleri yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri iptal edilecek ve yeni yatırımcılara devredilecektir. Yatırımcıların OSB'den arsa talebinde bulunurken sadece ve sadece OSB Yönetim Kuruluna talepte bulunmaları ve başka kimselerle yaptıkları bu konudaki sözleşme ve işlemlerin geçerli olmadığının özellikle yatırımcıların bilgilerine sunulmasına gerek duyulmuştur. Yatırım yapmak isteyen değerli yatırımcıların bazı art niyetli kişilerce kullanılmamaları ve yanlış yapmamaları adına bu duyurunun yapılmasının gerekliği doğmuştur."

Kaynak: Diyarbakır Söz