Tutuklu milletvekillerinin durumu

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: ''Önce muhalefet kendi arasında çözüm için anlaşsın. Ortak öneri olmadan ne yapabiliriz, kimi memnun edeceğiz?''

Tutuklu milletvekillerinin durumu

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, tutuklu milletvekillerinin durumunu değerlendirirken, ''Önce muhalefet kendi arasında çözüm için anlaşsın. Ortak öneri olmadan ne yapabiliriz, kimi memnun edeceğiz?'' dedi.

Elitaş, bir grup gazeteciyle makamında sohbet etti, gazetecilerin, tutuklu milletvekillerinin durumuna ilişkin TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in, bugün partilerin grup başkanvekilleriyle yaptığı görüşmeye ilişkin sorularını yanıtladı.

''Muhalefet bizden hareket bekliyor ama sadece eleştirmek'' için ifadesini kullanan Elitaş, şöyle devam etti:

''Sayın Çiçek, gerekli girişimi başlatmıştır. Biz bugünkü ziyaretimizde bu konuya hiç girmedik. Kayseri Milletvekilimiz Ahmet Öksüzkaya'nın oğlunun düğün davetiyesini sunduk kendisine. Önce muhalefet kendi arasında çözüm için anlaşsın. Ortak öneri olmadan ne yapabiliriz, kimi memnun edeceğiz? Anayasa ile ilgili komisyon sürecinde bir gazeteci arkadaşın da köşesine yansıyan konuşmalara bakılırsa CHP ve MHP arasında tutuklu vekillere ilişkin farklılık olduğu ifade ediliyor. Herkes sorunu kendi açısından çözme gayreti içerisinde.''

Elitaş, darbelerin araştırılmasına ilişkin kurulan komisyona üye yazılmak için 70'i aşkın AK Parti'li milletvekillinin başvurduğunu belirterek, kendilerine düşecek kontenjanda darbelerden zarar gören kesimleri temsil edecek bir üye dağılımı yapmayı planladıklarını anlattı. Elitaş, ''Olaya geniş bir yelpazeden bakacağız'' dedi.

Mustafa Elitaş, Gaziantep Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde Göğüs Cerrahi Uzmanı Doktor Ersin Arslan'ın saldırı sonucu hayatını kaybetmesini anımsatarak, sağlık çalışanlarının uğradığı şiddet olaylarının araştırılmasına dair önergeyi TBMM Başkanlığına sunduklarını söyledi. Elitaş, önergenin Genel Kurul'un 24 Nisan Salı günü yapılacak birleşiminde ele alınmasının planlandığını ifade etti.

AA

Kaynak: Diyarbakır Söz